Карпати
08.10.2022 | 16:00 | Житомир
11.07.2022

Як гравці ФК "Полісся" виступали у єврокубках

Коли говорять про футбольний клуб “Полісся”, то більшість коментаторів акцентують увагу на досвіді гравців, які виступали у різних чемпіонатах та лігах. У складі команди дійсно є гравці, котрі виступали в УПЛ, а також за національну збірну України різних вікових категорій.

Сьогодні ми розповімо про це одну категорію гравців - тих, хто має досвід виступів у єврокубках.

Центральний захисник Андрій Гітченко брав участь у чотирьох єврокубкових сезонах. Єврокубковий досвід Андрія налічує 9 матчів, у яких він зіграв 784 хвилини. Усі матчі Андрій Гітченко починав у стартовому складі трьох різних клубів (Арсенал (Київ), Олександрія та Десна).

Дебютний матч Андрій зіграв за київський Арсенал в сезоні 12/13. За підсумками двох матчів “каноніри” поступились словенському НС Мура у третьому кваліфікаційному раунді ліги Європи, із загальним рахунком 3:2.

Капітан “жовто-зелених” Василь Грицук у складі Олександрії зіграв у 6 матчах кваліфікації Ліги Європи, провівши на полі 364 хвилини. У цих матчах Василь відзначився одним забитим м’ячем у ворота білоруського БАТЕ. Василь Грицук дебютував у єврокубках в сезоні 16/17 у домашньому матчі третього кваліфікаційного раунду Ліги Європи проти хорватського Хайдука. Матч завершився поразкою олександрійців 0:3. У тому матчі Василь зіграв 17 хвилин, вийшовши на заміну на 73 хвилині.

Опорний півзахисник нашої команди, Владислав Огіря, у складі чернігівської Десни зіграв один матч у єврокубках. У сезоні 20/21 Десна поступилась 2:0 німецькому Вольфсбургу у третьому раунді плей-офф Ліги Європи. У тому матчі Владислав вийшов у стартовому складі з капітанською пов’язкою, провівши на полі 90 хвилин.

Євгеній Морозко провів два матчі у кваліфікації Ліги Європи, зігравши сумарно 70 хвилин. Дебютував Євгеній у другому раунді кваліфікації Ліги Європи сезону 20/21 у матчі проти грецького футбольного клубу Аріс Салоніки. Цей матч Колос виграв з рахунком 2:1, а Морозко відіграв 40 хвилин, вийшовши на заміну у другому таймі. Матч третього раунду команда з Ковалівки програла хорватській Рієці та не змогла пройти у груповий етап Ліги Європи. Євгеній відіграв у тому матчі 30 хвилин.

Нападник Дмитро Шастал має у своєму активі п’ять матчів у груповому етапі Ліги Європи сезону 19/20. У цих матчах він провів на полі 145 хвилин. Дебютував Дмитро у матчі Олександрія - Вольфсбург, який “містяни” програли з рахунком 3:1.

Серед усіх гравців нашої “жовто-зеленої” зграї, Пилип Будківський має найбільший досвід виступів у єврокубках. У п’яти сезонах Пилип зіграв 14 матчів, провівши на полі 1095 хвилин та відзначився одним забитим голом. Дебютний матч Пилип Будківський зіграв у складі луганської Зорі проти албанського футбольного клубу Лачі у другому кваліфікаційному раунді Ліги Європи сезону 14/15. У цьому матчі Пилип вийшов у стартовому складі та провів на полі весь ігровий час, а своїм голом на 87 хвилині приніс команді перемогу з рахунком 2:1.

Владислав Вакула був учасником трьох єврокубкових турнірів - Ліга Конференцій, Ліга Європи та Ліга Чемпіонів. В Лізі Чемпіонів Влад був лише у заявці донецького Шахтаря на матчі з міланським Інтером та Боруссією Менхенгладбах. Усього у цих турнірах він з’являвся на полі у семи матчах, зігравши 307 хвилин. Свій перший матч Владислав зіграв у другому раунді кваліфікації Ліги Європи сезону 18/19 проти шведського Джургордена у якому Маріуполь здобув перемогу 2:1 у додатковий час. Влад провів на полі 47 хвилин у тому матчі.

Голкіпер нашої команди, Олег Кудрик, став срібним призером Ліги Чемпіонів U19 сезоні 2014/2015 років. У тому розіграші турніру Олег зіграв дев’ять матчів, провівши на полі 840 хвилин. В активі талановитого голкіпера три сухих матчі. П’ять матчів Олег виводив команду на поле з капітанською пов’язкою. У фіналі юнацька команда донецького Шахтаря поступилась одноліткам з лондонського Челсі за рахунком 3:2. У тому матчі Олег відіграв усі 90 хвилин.

На дорослому рівні Олег Кудрик потрапляв до заявки “гірників” у двох єврокубкових матчах. У Лізі Чемпіонів був в заявці на матч Шахтар - Рома у сезоні 17/18. У Лізі Європи потрапив в заявку на матч групового турніру сезону 16/17 Шахтар - Брага.

Богдан Кушніренко зіграв один матч за полтавську Ворсклу в кваліфікації Ліги Конференцій сезону 21/22. У тому матчі Богдан вийшов на заміну на 79 хвилині та провів на полі 16 хвилин. Той матч полтавчани програли фінському КУПСу 3:2 та припинили участь у турнірі.

Т

ренерський штаб футбольного клубу Полісся також має чималий досвід виступів у найпрестижніших європейських турнірах.

За плечима головного тренера “поліських вовків” двадцять матчів у кваліфікації та основному раунді Ліги Чемпіонів, у яких він відзначився трьома голами та зробив три результативні передачі. Юрій Миколайович, будучи гравцем київського Динамо, брав участь у легендарному погромі каталонської Барселони у груповому раунді Ліги Чемпіонів сезону 97/98. У домашньому матчі, який кияни виграли з рахунком 3:0, Юрій Калітвінцев вивів команду на матч з капітанською пов’язкою та відзначився двома результативними діями. Спочатку Сергій Ребров забив перший гол після точної передачі капітана, а згодом і сам Юрій Калітвінцев забив третій гол команди у ворота каталонців. У гостьовому матчі, який динамівці виграли з розгромним рахунком 4:0, Юрій Миколайович відзначився результативною передачею на Андрія Шевченка.

Також в активі Юрія Калітвінцева дев’ять матчів у Кубку УЄФА в яких він відзначився одним забитим м’ячем.

У асистента головного тренера ФК Полісся Геннадія Литовченка багата єврокубкова кар’єра. У складі Дніпра, Геннадій Володимирович, дебютував у Кубку Європейських чемпіонів (зараз це Ліга Чемпіонів, найпрестижніший клубний турнір у світі). Всього у турнірі провів 5 матчів, у яких забив три голи, зігравши 480 хвилин ігрового часу. У Кубку УЄФА, Геннадій Литовченко, зіграв 20 матчів за три футбольні клуби, а це Дніпро, Динамо Київ та австрійска Адміра. В активі форварда 4 голи та 4 асисти за 1758 хвилин перебування на полі. У складах Київського Динамо та грецького Олімпіакоса, Геннадій Володимирович, провів 9 матчів у розіграшах Кубку володарів кубків у яких забив 4 голи, зігравши 810 хвилин. У Кубку Інтертото зіграв 4 матчі, перебуваючи на полі 335 хвилин.

Тренер воротарів нашої команди, Рустам Худжамов, у 2009 році в складі донецького Шахтаря став володарем Кубку УЄФА та учасником матчу за Суперкубок Європи. Рустам регулярно потрапляв у заявки київського Динамо та Шахтаря на матчі Ліги Чемпіонів та Ліги Європи. Але більшість ігрових хвилин на полі, Рустам провів у складі Маріуполя. У кваліфікації Ліги Європи він провів 6 матчів (1 за Шахтар , 5 за Маріуполь). В активі Рустама 2 сухих матча. Присутність на полі налічує 570 ігрових хвилин.